bilgi@adanetbilisim.com.tr

Termal Kameralar - Temassız Ateş Ölçerler
Buradasınız: Anasayfa / Blog
28 Aralık 2020, Pazartesi
Termal Kameralar - Temassız Ateş Ölçerler
Termal kameraların sağlık sektöründeki kullanımı son zamanlarda yayılım gösteren Covid-19 hastalığının artmasıyla yaygınlaşmıştır.
Termal Kameralar - Temassız Ateş Ölçerler

Termal Kamera Sağlık Sektöründe Nasıl Kullanılır?

Termal kameralar bu hastalığın tespitinde, insanların kalabalık olarak bulundukları alanlarda (avm, havaalanı, otogar, bina, resmi kurum girişleri, fabrika, hastane vb) görüş alanı içerisindeki kişileri tek tek algılayarak vücut sıcaklıklarını ölçmektedir. Bu ölçüm kişilerin sıcaklık verisiyle oluşturulmaktadır. Bu sayede yüksek ateşli kişiler tespit edilerek hasta kişilerin belirlenmesi kolaylaşmaktadır. Hastalığın tespiti ve kişilerin ayrıştırılarak yayılımının önlenmesi gibi önemli bir işleve sahip olan bu cihazlar toplum ve insan sağlığını ilgilendiren hayati bir konuda hizmet vermektedir.

 

Termal Kameraların Özellikleri Nelerdir?

Termal kameralar, güvenilir sonuç alma, kolay kurulum ve işlevsellik açısından son derece pratik ve faydalı cihazlardır. Termal kameralar, istenilen tüm alanlarda önünde bir engel (cam, duvar, paravan vb) olmaması koşuluyla çalışır. Özellikle tek tek kontrolün zor olduğu, kalabalık insan trafiğinin yaşandığı alanlarda kullanımı görülmektedir. Gündüz haricinde gece, ışıksız ortamda da aktif olarak çalışması mümkündür. Yağmur, sis, rüzgar gibi hava koşullarından etkilenmeden çalışır. Birçok canlıyı aynı anda, hızlı bir şekilde temassız olarak ölçme özelliğine sahiptir. Hassas ölçüm özelliğine sahip olması nedeniyle hata payı yok denecek kadar azdır. Belirlenen ısı ölçüsünün üzerinde bir ısıya rastladığında alarm verme özelliğine sahiptir. Yüksek çözünürlük özelliği sayesinde net bir görüntü alınarak kişilerin tespiti kolaylaşmaktadır.

Etiketler
termal kamera
ısı ölçer
covid 19
antalya
termal ısı ölçer
haikon
dahua
hikvision
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın