Çağrı Merkezi / (0242) 606 07 08

Çağrı Merkezi / WhatsApp

Bize Yazın / bilgi@adanetbilisim.com.tr

Hırsız Alarm Sistemleri

Anasayfa / Hizmetlerimiz / Güvenlik Sistemleri / Hırsız Alarm Sistemleri
Paylaşmak Güzeldir

Hırsız Alarm Sistemleri

    Konut ve şirketlerde beklenmeyen tehditlere karşı; hırsızlık, su baskını, doğal gaz kaçağı vb. durumlar için kullanılan hırsız alarm sistemleri yaşam ve çalışma alanlarındaki can ve mal güvenliğinin maksimum düzeyde korunmasını sağlamaktadır.Ev ve işyerlerinin güvenliği için, en gelişmiş ve en güvenilir kablolu/kablosuz Hırsız Alarm Sistemleri, istenirse çözüme uygun diğer elektronik algılama ve otomasyon sistemlerine entegre edilerek tesis edilmektedir. 

    Hırsız Alarm Sistemleri, korunacak mekanlarda; can ve mal güvenliğinin temini için birden fazla sistem çözümü ile projelendirilebilir. Örneğin; bahçe duvar ve çitleri ile çevrilmiş müstakil bir evde güvenlik çözümü, çevre güvenlik sistemi kullanılarak projelendirilir, korunacak mekanın daire veya ofis olması durumunda ise, evin/ofisin içinde uygun güvenlik sensörleri kullanılarak çözüme ulaşılabilir.

    Hırsız Alarm Sistemleri, can ve mal güvenliğinin yanı sıra konfor ve kolaylık içerecek şekilde; uzaktan erişim, cep telefonu ile kontrol, akıllı paneller kullanılarak ev otomasyonu; havalandırma, ısıtma, soğutma, perde/elektrikli kepenk kontrolü, havuz alarmı, su baskını ve algılama entegrasyonları sağlamaktadır.

 Alarm Haber Alma Merkezi Nedir? 

    Alarm Haber Alma Merkezi; kendisine bağlı bulunan abonelere ait güvenlik panellerinin 7 gün 24 saat esasına göre telefon hatları yardımı ile uzaktan elektronik ortamda izlenmesi esasına göre çalışan, T.C. İçişleri Bakanlığının 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 5 'inci maddesi uyarınca yapılanmasını tamamlamış, emniyet birimleri ile ortak çalışan ve resmi makamlar tarafından sürekli denetlemelere tabi tutulan İçişleri Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş yarı resmi bir kuruluştur. Abonelerimize ait tüm bilgi ve belgeler gizlidir (sistemin kurulu olup olmadığı dahil) sadece YETKİLİ PAROLA karsılığı paylasılır. PAROLA ALINMADAN HİÇBİR İŞLEM YAPILMAZ. Yazışmalarımız "Hizmete Özel" dereceli gizliliğe sahiptir. Tüm çalışanlarımız güvenlik sorgulamasından geçirilmiş kişilerdir ve her biri yine İçişleri Bakanlığı'nın onay yazısı ile göreve başlatılmışlardır.

 Alarm Haber Alma Merkezi Nasıl Çalışır ?

    Elektronik güvenlik panelleri, sisteme kablo yardımı ile ya da kablosuz olarak bağlanmış değişik amaçlı detektörlerden (hareket, ses, ısı, duman, titreşim, gaz, su, alev) ya da direk uyarı düğmelerinden almış oldukları sinyalleri ve periyodik kontrol sinyallerini bağlı bulunan telefon hattı, tesis edilmişse GSM modül veya Network modül üzerinden birkaç saniye içerisinde Alarm Haber Alma Merkezine iletir ve gerekli işlemler yetkili operatörlerimiz tarafından yapılır.


        Alarm Haber Alma Merkezinden Alınacak Hizmetler Neledir ?

●  Alarm merkezlerinin Emniyet/Jandarma harekat merkezlerine gönderecekleri alarmlarda uymaları gereken öncelik sıraları İçişleri Bakanlığı tarafından belirtilmiştir. Bir alarmın oluşması durumunda AHM operatörleri önceden belirlenen prosedürler doğrultusunda ilgili yerleri (yetkili kişi, polis, jandarma, itfaiye, ambulans) arayarak durumdan haberdar edilir.

●  Müşteri AHM' ye alarm sistemini kurma ve çözme saati belirtilmiş ise, (örn. 06:00 mağaza açılışı, 19:00 mağaza kapanış saatidir gibi) sistemin belirtilen saatten önce devre dışı bırakılması ya da kurulma saatinde kurulmaması gibi durumlarda müşteri tarafımızdan bilgilendirilir. Böylece çok kullanıcılı sistemlerde kendi içinde soyulma yada şifrenin öğrenilmesi olasılığına karşı PAROLA alınarak bu tür riski de ortadan kalkmış olur. Mesai saatlerinin değişmesi durumunda yada mesai dışı açılışlarda önceden AHM bilgilendirilmelidir. Bu kontrolde amaç işyerine parola sormak değil unutulduğunda devreye girerek bilgilendirmektir. Abonelerimizin de bu konuya gerekli hassasiyeti göstermesi beklenmektedir. 

●  AHM Yetki ve sistem özelliklerinde de belirtildiği gibi AHM sisteminizi uzaktan açma yada kurma gibi bir yetkiye sahip değildir. Bu tür bir sistem güvenlik açığı olarak değerlendirildiği için yasaklanmıştır. Yetkili şifreler sadece sizin tarafınızdan bilinmektedir ve hiçbir şekilde şifrelerin kaydı tutulmamaktadır.Sistemin kurulması unutulduğunda kurulan alarm panelinin özelliği olarak otomatik kurulma devreye girerek önceden programlanmış saatte otomatik olarak devreye girer ve sisteminiz kurar. Başta da belirtildiği gibi merkezimizden bağımsız olarak alarm paneli otomatik olarak sistemi devreye sokar. Otomatik kurulma saati elektirik kesintilerinden etkilenerek ileri yada geriye doğru kayabilmektedir. 

●  Müşterinin sisteminde oluşan arızalar, Haber Alma merkezi tarafından görülür. Müşteri bilgilendirilerek servis verilir ve sorun giderilir.

●  Alarm panelinin gönderdiği bütün sinyaller ve operatörlerin yaptığı bütün işlemleri, Müşterinin adres Telefon ,kullanıcı bilgilerini sitemizde verilecek olan şifre ile online görme ve değiştirme şansı olacaktır.


ALARM HABER ALMA MERKEZİ FİYATLARIMIZ


GÜNDE 1 TL ALARM TAKİP HİZMETİ

Sesli Yanıt Sistemli Alarm Takip Hizmeti Alarm durumların da operatör araması yapılırken diğer sinyallerde (Arıza, Tatil, Mesai) Sesli Yanıt Sistemli arama yapılmaktadır. • Alarm Takip Merkezimizde tüm görüşmeler abonelerimizin hizmet almaya başladıkları tarihten itibaren 1 yıl kayıt altında tutulmaktadır.

• Cazip fiyatlar ve uygun ödeme koşulları ile müşteri talepleri eksiksiz karşılar.

• Hizmetlerimiz Türk Lirası cinsinden olup, + KDV dir. 

• Hizmet ödemelerine Kredi Kartlarına 3 ve 6 taksit imkânı sağlanmaktadır.


GÜNDE 1.5 TL ALARM TAKİP HİZMETİ

Operatörlü Alarm Takip Hizmeti Alarm durumların da ve oluşan her türlü sinyal de (Alarm, Arıza, Tatil, Mesai) operatör araması yapılmaktadır. • Alarm Takip Merkezimizde tüm görüşmeler abonelerimizin hizmet almaya başladıkları tarihten itibaren 1 yıl kayıt altında tutulmaktadır.

• Cazip fiyatlar ve uygun ödeme koşulları ile müşteri talepleri eksiksiz karşılar.

• Hizmetlerimiz Türk Lirası cinsinden olup, + KDV dir. 

• Hizmet ödemelerine Kredi Kartlarına 3 ve 6 taksit imkânı sağlanmaktadır.

• Operatör aramalarında; abonelere ait alarm sistemlerinde meydana gelen tüm arıza, alarmlar ve sinyaller abonelere operatörler tarafından sözlü olarak iletilmekte ve duruma göre aksiyon alınmaktadır. 


Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.


Yükleniyor...